Merhaba Değerli Müşterilerimiz,

Bilindiği üzere cPanel, Oakley Capital adlı şirkete geçişi sonrası lisans fiyatlarında ve türlerinde kabul edilemez değişiklikler yapmıştı. Bu değişiklik sonrası cPanel ve Partnerleri ile diyalog halindeydik ancak her iki tarafta bu değişikliğin kalıcı olduğunu ve geri adımın olmadığını tarafımıza belirttiler. Ayrıca Partnerler daha uygun fiyatlı cpanel lisansı sağlamayacaklarını açıkladılar. İlgili nedenlerle aşina olduğumuz DirectAdmin adlı hosting kontrol paneline geçiş zorunluluğu doğmuş oldu.

İlgili nedenle cPanel'den DirectAdmin'e geçişin siz değerli müşterilerimiz için uygun olup olmadığını öğrenmek adına bir Anket yayınladık ve %70 oranında olumlu geri dönüş aldık. cPanel + yüksek fiyatlı hosting tercihi %30 iken DirectAdmin + uygun fiyatlı hosting tercihi %70 olarak sonuçlara yansıdı.

Geri dönüşün yüksek bir oranla olumlu olması nedeniyle 15,16,17,18 Ağustos 2019 tarihlerinde cPanel'den DirectAdmin'e geçme kararı aldık. Bu geçişin hemen öncesinde tekrar net bir duyuru yapacağız.

Bu taşıma işleminde aşağıdaki hizmetler etkilenecek;

- Linux Hosting
- Linux Reseller (Bayi)

Taşıma sürecinde herhangi bir veri kaybı olmayacağını, ancak taşımadan doğan uyumsuzluk sorunlarında anında müdehale ederek sorunları çözümleyeceğimizi belirtiriz.

Ön yedekleme süresi 14 ağustos 2019 tarihinide kapsayacağından bu tarihte hostlarınızda / sitelerinizde herhangi bir değişiklik veya veri girişi yapmayınız.

Taşıma sonrası cPanel ile artış gösteren Linux Hosting ve Linux Reseller fiyatlarında yeniden düzenlemeye gidilerek fiyat düşüşleri uygulanacağını, Linux Reseller hizmetinde yer alan hesap limitlerininde genişletileceğini belirtiriz.

Bu süreç öncesinde tarafımıza görüş ve önerilerinizi https://www.cliaweb.com/submitticket.php?step=2&deptid=2 adresinden veya bilgi@cliaweb.com e-posta adresimize mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz.

Not *: İlgili duyuru vps, vds veya fiziksel sunucu hizmetlerini kapsamamaktadır

 Sunday, August 4, 2019<< Geri