Bedava .GA Alan Adı

Ücretsiz .ga alan adını dilediğiniz gibi kullanın ...

Sıkça Sorulan Sorular

.GA uzantılı alan adları ana registrar olan freenom aracılığı ile 1 yıl olarak tamamen ücretsiz şekilde sağlanmaktadır. Ücretsiz olmasının temel sebebi freenom un alan adınız değerleninceye kadar size ücretsiz bir alan adı sağlamak istemesi kaynaklıdır.

ÖNEMLİ!: Ücretsiz Uzantılı Alan Adlarında Ödeme Yapmamalısınız. Siparişiniz sonrası yalnızca bilgi maili beklemelisiniz! Yapılan Hatalı Ödemelerin İadesi Tarafımızca Sağlanmamaktadır!

.GA Domain siparişinizi tamamladığınızda ödemeniz gereken tutar 0.01 tl olarak görünecektir. Bu tutarı ödemeyiniz. Bunun sebebi ücretsiz uzantılı alan adlarının tarafımızca manuel onaylanıyor oluşudur. Siparişinizi verdikten sonra beklemelisiniz. Eğer alan adınız şartlara uygun ise onaylanır, değil ise silinir.

ÖNEMLİ!: Ücretsiz Uzantılı Alan Adlarında Ödeme Yapmamalısınız. Siparişiniz sonrası yalnızca bilgi maili beklemelisiniz! Yapılan Hatalı Ödemelerin İadesi Tarafımızca Sağlanmamaktadır!

Yalnızca GA uzantılı bir alan adı sipariş verdi iseniz hosting bilgileriniz olmayacaktır. Bunun sebebi yalnızca alan adı sipariş vermiş olmanız ve hosting sipariş vermemiş oluşunuzdur. Bu yüzden hosting veya ftp bilgileriniz olmayacaktır. Hosting ve ftp bilgilerinizin olabilmesi için Linux Hosting sipariş vermelisiniz.

Elbette, GA alan adınızda CliaWeb müşteri paneliniz üzerinden Domaini Yönet diyerek Nameserver (isim sunucusu) güncellemesi yapabilirsiniz.

Malesef, GA uzantılı alan adlarında alt isim sunucusu oluşturma izni bulunmamaktadır.

Malesef, GA uzantılı alan adlarında DNS Yönetimi ve Kayıt Oluşturma izni bulunmamaktadır.

GA uzantılı alan adları freenom şartlarına göre 1 yıl olarak ücretsiz sağlanır. İlerleyen yenileme dönemlerinde eğer cliaweb panelinizde otomatik yenileme açık ise ücretsiz yenileme denenir ve eğer freenom alan adınızı ücreti hale getirmedi ise ücretsiz olarak yenilenir.

Malesef, GA alan adlarında yönlendirme / domain redirect özelliği bulunmamaktadır.

  • Alan adınız geçerli bir nameserver a yönlendirilmedi ise
  • Alan adınıza bağlı yayında olan bir web site yok ise
  • Hack, Adult, Warez amaçlı kullanılıyor ise
  • İllegal İçerik veya Marka adı kullanılıyor ise
  • Alan adınız aylık minimum 100 ziyaret almıyor ise

  • Yukarıdaki şartlarda alan adınız kapatılacak veya silinecektir.

Evet, günlük maksimum 2 adet ücretsiz GA alan adı kaydı yapabilirsiniz. Daha üst sayıda yapılan ücretsiz GA alan adı kayıtlarında kaydı yapan hesap spam olarak görüldüğünden kalıcı olarak durdurulmaktadır. Benzer spam kayıtlarında kapatılan hesapların yeniden açılması söz konusu değildir.

Evet, sahte hesaplar kalıcı olarak kapatılmakta ve yeniden açılmamaktadır. Yeniden açılma talepleri hizmet sözleşmemiz gereği reddedilmektedir.

Ücretsiz uzantılar için spam teşkil eden alan adı kayıtlarında kaydı yapan hesap kalıcı olarak kapatılır ve yeniden açılmaz.